Kuvaus
Pingviini Herkkutrio sisältää kolmea klassista makua: vaniljaa, mansikkaa ja suklaata. Jäätelön kruunaavat suklaanmakuiset palat ja mansikkakastike. Tuotteessa on käytetty vain luontaisia aromeja.
Jäätelö kielelle ja hymy huulille! Kaikki Pingviini-jäätelöt valmistetaan rakkaudella Suomessa, Turengin jäätelötehtaalla. Tuotteissamme on Avainlippu-merkintä.
Myymäläsaatavuus
Valitse jokin tuotteen vaihtoehdoista nähdäksesi saatavuuden.
Varastossa
Loppu varastosta
Puh.
Lisätietoja
Hinta | 2,79 € |
---|---|
Brändi | Pingviini |
Energia (kcal) |
208 |
---|---|
Rasvaa (g) |
9 |
Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja (g) |
5.3 |
Hiilihydraattia (g) |
29 |
Sokeria (g) |
17 |
Proteiinia (g) |
2 |
Suolaa (g) |
0.07 |
Sisältää
- Maito
- Soijapavut
Saattaa sisältää
- Pähkinät
Ainekset: Rasvaton MAITO jauheesta (Suomi), glukoosisiirappi, KERMA (Suomi), vesi, sokeri, mansikkamehu tiivisteestä (4 %; EU), herajauhe (MAITO), mansikka (1 %; EU), kasviöljyt (rapsi, auringonkukka, kookos), vähärasvainen kaakaojauhe¹, stabilointiaineet (johanneksenleipäpuujauhe, guarkumi), emulgointiaineet (rasvahappojen mono- ja diglyseridit, SOIJAlesitiini), punajuurimehutiiviste, luontainen vanilja-aromi ja muut luontaiset aromit, värit (beta-karoteeni), dekstroosi. Kaakaopitoisuus kaakaokermajäätelössä 3 %. SAATTAA SISÄLTÄÄ PÄHKINÄÄ. ¹Rainforest Alliance -sertifioitu. Lisätietoja ra.org.
Kirjoita arvostelu
Arvostelun kirjoittaminen vaatii asiakastilin. Ole hyvä ja Kirjaudu sisään tai Luo uusi tili