Yhteystiedot



MYYMÄLÄT



Jyväskylä

Vapaaherrantie 11, 40320 Jyväskylä
029 080 1640
minimani.jyvaskyla@minimani.fi


Kokkola

Tehtaankatu 43, 67100 Kokkola
029 080 1660
minimani.kokkola@minimani.fi


Lempäälä

Ideaparkinkatu 4, 37570 Lempäälä
029 080 1620
minimani.lempaala@minimani.fi


Rovaniemi

Lampelankatu 3, 96100 Rovaniemi
029 080 1590
minimani.rovaniemi@minimani.fi


Seinäjoki

Tehtaantie 5, 60100 Seinäjoki
029 080 1580
minimani.seinajoki@minimani.fi


Vaasa

Laivakatu 13, 65100 Vaasa
029 080 1600
Vallila Shop puh: 044 761 7088
minimani.vaasa@minimani.fi


Verkkokauppa

Yrittäjäntie 12, 60100 Seinäjoki
044 761 7117
verkkokauppa@minimani.fi

HALLINTO


Minimani-Yhtiöt Oy

Yrittäjäntie 12
60100 SEINÄJOKI

Mail: etunimi.sukunimi@minimani.fi
Y-tunnus: 0759182-7


TALOUSHALLINTO

Palkat
Päivi Rantala
044 7617 001

Taloushallinto, Minimani Yhtiöt Oy
Teija Hautamäki
044 7617 010

Taloushallinto, Kokkola
Sirpa Vuolle
044 7617 003

Taloushallinto, Seinäjoki
Hennamaria Rinta-aho
044 7617 124

Taloushallinto, Jyväskylä
Paula Mäkynen
044 7617 005

Taloushallinto, Vaasa/Lempäälä
Susanna Iloviita
044 7617 011

Taloushallinto, Rovaniemi
Emmi Noponen
044 7617 014

Ostoreskontra, Seinäjoki
Minna Hautamäki
044 7617 002

Ostoreskontra, Kokkola
Terhi Alaranta-Ikkala
044 7617 006

Ostoreskontra, Vaasa/Lempäälä
Tarja Sivunen
044 7617 004

OSTO-ORGANISAATIO / käyttötavarakauppa

Myyntijohtaja
Niko Joensuu
040 7285 861

Tuotepäällikkö
(autoilu, työkalut, urheilu, vapaa-aika, kodinremontointi, valaistus)

Jani Koskela
044 7617 021

Tuotepäällikkö
(taloustavara, kodinsisustus)

Emmi Kortesmäki
040 514 7766

Tuotepäällikkö
(kodinkoneet, viihde, kodinelektroniikka, valaisimet, joulu)

Mirkka Keski-Kokko
050 3040 884

Tuotepäällikkö
(lelu, koulutarvike)

Anne-Maria Metsä-Ketelä 
044 7617 013

Tuotepäällikkö
(kalastus, retkeily, urheilu)

Markus Anttila
040 5666 104

Tuotepäällikkö
(kodintekstiili, pukeutuminen)

Marika Laine
044 7617 294

Tuotepäällikkö/-sihteeri
(sesonki, kukat)

Terhi Inkeri
044 7617 008

OSTO-ORGANISAATIO / päivittäistavarakauppa

Myyntijohtaja
Jani Havisto
040 719 5209

Tuotepäällikkö
(kemikalio, tuoretuotteet, pakasteet)

Teemu Kemppainen
050 558 9848

Tuotepäällikkö
(hedelmät&vihannekset)

Emmi Kortesmäki
040 514 7766

Tuotesihteeri PT, johdon sihteeri
Johanna Salo
044 761 7000

Tuotesihteeri PT
Solveig Stenberg
044 761 7016

Mail: etunimi.sukunimi@minimani.fi




JOHTORYHMÄ



Heikki Tynjälä

Toimitusjohtaja
0400 237 282
heikki.tynjala@minimani.fi


Jani Havisto

Päivittäistavarakaupan myyntijohtaja
040 719 5209
jani.havisto@minimani.fi


Taina Kinnari

Minimanijohtaja
040 5329 399
taina.kinnari@minimani.fi


Petri Hangasluoma

Talousjohtaja
050 5256 888
petri.hangasluoma@minimani.fi


Niko Joensuu

Käyttötavarakaupan myyntijohtaja
040 7285 861
niko.joensuu@minimani.fi


Markus Anttila

Minimanijohtaja
040 5666 104
markus.anttila@minimani.fi