Yhteystiedot



MYYMÄLÄT



Jyväskylä

Vapaaherrantie 11, 40320 Jyväskylä
044 4013 736
minimani.jyvaskyla@minimani.fi


Kokkola

Tehtaankatu 43, 67100 Kokkola
044 4013 737
minimani.kokkola@minimani.fi


Lempäälä

Ideaparkinkatu 4, 37570 Lempäälä
044 4013 735
minimani.lempaala@minimani.fi


Seinäjoki

Tehtaantie 5, 60100 Seinäjoki
044 4013 733
minimani.seinajoki@minimani.fi


Vaasa

Laivakatu 13, 65100 Vaasa
044 4013 734
Vallila Shop puh: 044 761 7088
minimani.vaasa@minimani.fi


Verkkokauppa

Yrittäjäntie 12, 60100 Seinäjoki
044 761 7117
verkkokauppa@minimani.fi

HALLINTO


Minimani-Yhtiöt Oy

Yrittäjäntie 12
60100 SEINÄJOKI

Mail: etunimi.sukunimi@minimani.fi
Y-tunnus: 0759182-7


TALOUSHALLINTO

Palkat
Päivi Rantala
044 7617 001

Taloushallinto, Minimani Yhtiöt Oy
Teija Hautamäki
044 7617 010

Taloushallinto, Kokkola
Sirpa Vuolle
044 7617 003

Taloushallinto, Seinäjoki
Emmi Noponen
044 7617 014

Taloushallinto, Jyväskylä
Hennamaria Niemistö
044 7617 005

Taloushallinto, Vaasa/Lempäälä
Susanna Iloviita
044 7617 011

Ostoreskontra, Seinäjoki
Minna Hautamäki
044 7617 002

Ostoreskontra, Kokkola
Terhi Alaranta-Ikkala
044 7617 006

Ostoreskontra, Vaasa
Tarja Sivunen
044 7617 004

Ostoreskontra, Lempäälä
Paula Mäkynen
044 761 7124

OSTO-ORGANISAATIO / käyttötavarakauppa

Myyntijohtaja
Niko Joensuu
040 7285 861

Tuotepäällikkö (autoilu, työkalut, urheilu, vapaa-aika, kodinremontointi, valaistus)
Jani Koskela
044 7617 021

Tuotepäällikkö (viihde, kotielektroniikka, kalastus, retkeily)
Marika Laine
0400 846 696

Tuotepäällikkö (taloustavara, kodintekstiili)
Jenni Petäjä (sij.) 
044 7617 118

Tuotepäällikkö (lelu, koulutarvike, pukeutuminen)
Anne-Maria Metsä-Ketelä 
044 7617 013

Tuote- ja markkinointisihteeri (käyttötavara)
Terhi Inkeri
044 7617 008

OSTO-ORGANISAATIO / päivittäistavarakauppa

Myyntijohtaja
Jani Havisto
040 719 5209

Tuotepäällikkö (kemikalio, tuoretuotteet, pakasteet)
Teemu Kemppainen
050 558 9848

Tuotesihteeri PT, johdon sihteeri
Johanna Salo
044 761 7000

Mail: etunimi.sukunimi@minimani.fi




JOHTORYHMÄ



Heikki Tynjälä

Toimitusjohtaja
0400 237 282
heikki.tynjala@minimani.fi


Jani Havisto

Päivittäistavarakaupan myyntijohtaja
040 719 5209
jani.havisto@minimani.fi


Taina Kinnari

Minimanijohtaja
040 5329 399
taina.kinnari@minimani.fi


Petri Hangasluoma

Talousjohtaja
050 5256 888
petri.hangasluoma@minimani.fi


Niko Joensuu

Käyttötavarakaupan myyntijohtaja
040 7285 861
niko.joensuu@minimani.fi


Markus Anttila

Minimanijohtaja
040 5666 104
markus.anttila@minimani.fi



To Top