Osallistu arvontaan ja voita ostoskärryralli!

LUMENE LUMO KIMMOISUUTTA LISÄÄVÄ KOLLAGEENISEERUMI 30 ML

SKU 6412600838244

Kuvaus

Palauta ihosi nuorekas kimmoisuus siloittavalla tehoseerumilla. Lumene LUMO Kimmoisuutta lisäävä kollageeniseerumi häivyttää ihon kollageenin vähenemisen merkkejä ja kliinisesti testatusti* häivyttää näkyvästi ryppyjä ja auttaa tekemään ihosta elastisemman näköisen. Iho näyttää kiinteämmältä ja nuorekkaammalta. Vegaanista kollageenia, Pohjoista puolukkavettä ja kolmen tyyppistä hyaluronihappoa sisältävä innovatiivinen geelimäinen koostumus kosteuttaa tehokkaasti, tehden ihosta sileämmän ja täyteläisemmän näköisen. Hajusteeton ja vegaaninen koostumus sisältää sivuvirroista saatavaa ja käsin poimituista marjoista jalostettua puolukkavettä. Pakkauksessa on käytetty kierrätettäviä ja kierrätettyjä materiaaleja. Lumene - Korkealaatuista pohjoista kauneutta paremman tulevaisuuden puolesta. Käyttö: levitä puhtaalle iholle ennen kosteusvoidetta. Vieläkin tehokkaampia tuloksia saadaksesi käytä ennen seerumia ja kosteusvoidetta.

Myymäläsaatavuus

Lisätietoja

Hinta 28,95 €
Lisätiedot

Tehokas silottava seerumi auttaa palauttamaan ihon luonnollisen kimmoisuuden. Lumene LUMO Kimmoisuutta lisäävä kollageeniseerumi häivyttää ihon kollageenin vähenemisen merkkejä, kuten ryppyjä ja elastisuuden menetystä, tehden ihosta täyteläisemmän ja nuorekkaamman näköisen. Vegaanista kollageenia, Pohjoista puolukkavettä ja kolmen tyyppistä hyaluronihappoa sisältävä geelimäinen koostumus kosteuttaa tehokkaasti, tehden ihosta sileämmän ja täyteläisemmän näköisen. Hajusteeton ja vegaaninen koostumus sisältää sivuvirroista saatavaa ja käsin poimituista marjoista jalostettua puolukkavettä. Pakkauksessa on käytetty kierrätettäviä ja kierrätettyjä materiaaleja.

Lumene - Korkealaatuista pohjoista kauneutta paremman tulevaisuuden puolesta.

Käyttö: levitä puhtaalle iholle ennen kosteusvoidetta. Vieläkin tehokkaampia tuloksia saadaksesi käytä ennen seerumia ja kosteusvoidetta.

 

 
VACCINIUM VITIS-IDAEA (LINGONBERRY) FRUIT JUICE, AQUA (WATER), PROPANEDIOL, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, PHENOXYETHANOL, XANTHAN GUM, HYDROXYACETOPHENONE, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), SODIUM GLUCONATE, HYDROLYZED SODIUM HYALURONATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, SH-POLYPEPTIDE-121, PENTYLENE GLYCOL, BIOSACCHARIDE GUM-1, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM SORBATE. AINESOSALISTA SAATTAA OLLA MUUTTUNUT, TARKISTA AINA AINESOSALISTA OSTAMASTASI PAKKAUKSESTA.
Brändi Lumene
Tuotesarja Lumene Lumo

Asiakkaiden arvostelut

Tuotearvio
antaa glass skin efektin
Arvostelija:
Lumenen kollageeniseerumi jätti itselleni melko ristiriitaisen vaikutelman. Tuotteessa on mieto ja miellyttävä tuoksu, ja pakkaus on visuaalisesti kaunis ja houkutteleva. Seerumi on myös riittoisaa, mikä on ehdottomasti plussaa. Käytön jälkeen iho se antaa kevyen “glass skin” -efektin, mutta vaikutus jää lähinnä pinnalliseksi.
Valitettavasti seerumi ei kuitenkaan imeydy kunnolla ihoon, vaan jää selvästi kalvoksi ihon pinnalle. Tämä saa ihon tuntumaan kireältä ja epämukavalta, etenkin pidemmässä käytössä. Lopputulos ei vastannut omia odotuksiani, eikä tuote tuntunut tuovan iholleni pitkäkestoista hyötyä. Tämän vuoksi seerumi ei tule jäämään osaksi omaa ihonhoitorutiiniani, vaikka siinä onkin joitakin hyviä ominaisuuksia.
Tuotearvio
Hyvä yleis seerumi
Arvostelija:
Sain tuotteen käyttööni ReviewClubin kautta, ja olen käyttänyt ennestään joitakin Lumenen ihonhoitotuotteita.
Tuote on läpinäkyvää ja ns. paksumpaa seerumia, eli se ei valu kasvoja pitkin levitettäessä. Se levittyy helposti ja imeytyy hyvin, mutta jättää iholle hieman tahmaisen pinnan. Tästä syystä se voisi toimia hyvin myös primerina meikkivoiteen alla (en ole vielä kokeillut tätä). Ei ärsyttänyt ihoa missään viheessa.
Tuotteessa on mieto kemiallinen haju, jonka huomaa purkin avatessa, mutta se ei jää iholle. Olen levittänyt seerumia illalla, ja aamulla ihoni näyttää hieman täyteläisemmältä, mistä pidän. Olen käyttänyt seerumia vielä melko lyhyen ajan, joten muita muutoksia en ole toistaiseksi huomannut. Kaiken kaikkiaan pidän tästä seerumista ja voisin ostaa sen myös itse.
Tuotearvio
Kimmoisuutta lisäävä seerumi
Arvostelija:
Tämä Lumene tuote on mielenkiintoinen. Se lupaa lisäävän kimmoisuutta. Paketti missä tuote tulee on melko näyttävä. Paketin sisällä oleva purkki on erittäin pinkki, mutta ei haittaa minua kun on vain kotikäytössä. Itse tuote, eli neste, on läpinäkyvä ja sitä on omasta mielestäni hyvin helppo levittää. Olen kokeillut sitä vasta kerran, mutta se vaikuttaa kosteuttavan ihoa ja imeytyy hyvin nopeasti. Ei jätä yhtään tahmaisuutta naamaan. Tuote tuntuu mukavalta ja sitä on helppo käyttää milloin vain, vaikka aamuin ja iltaisin. Itse pipetti millä tuotetta ottaa purkista on hieman heiveröisen oloinen, joten sen osalta voisi tuotetta tai purkkia kehittää kestävämmäksi. Purkki on sen verran iso, että siitä varmasti riittää melko pitkäksi ajaksi riippuen toki siitä kuinka paljon tuotetta käyttää kerralla. Tykkään kuitenkin tuotteesta paljon ja voisin mahdollisesti ostaa ja käyttää sitä uudestaan. Jatkan toistaiseksi käyttämistä säännöllisesti kasvoille ja kaulalle nähdäkseni miten hyvin tuote toimii. Toistaiseksi ainakin tuote vaikuttaa lupaavalta ja kivalta käyttää.
Tuotearvio
Tykkään kovasti
Arvostelija:
Lumene Nordic Bloom Lumo kimmoisuutta lisäävä kollageeniseerumi on tehokas monelle ihotyypille sopiva seerumi. Oma herkkä ihoni on näin talvisin kuivuuteen taipuvainen ja olen saanut tästä tuotteesta suurta apua. Ihoni tuntuu hyvin kosteutetulle ja kimmoisammalle. Omassa ihossani alkaa olla jonkin verran ikääntymisen merkkejä ja uskon tuotteen auttavan pidempiaikaisessa käytössä niihinkin parantavasti. Tykkään kun tuote on vegaaninen ja ei tuoksu voimakkaalle.
Koostumus on kivan geelimäinen ja tuote imeytyy ja levittyy hyvin ja ei jätä ihoa tahmaiseksi. Kyllä tämä ihon saa hehkumaan ja tekee kaikki muutkin jutut mitä lupaa ärsyttämättä ihoa.
Tuotearvio
Huippu tuote kimmoisuutta kaipaavalle
Arvostelija:
Tämä on yksi suosikki tuotteistani, sillä tästä tulee niin ylellinen olo, kun sen levittää kasvoille ja kaulalle. Tuntuu kuin se todellakin lisäisi kimmoisuutta . Pipetistä on siistiä annostella tuotetta iholle eikä siihen tule silloin epäpuhtauksia. Suosittelen!
Tuotearvio
????????
Arvostelija:
Sain testattavaksi tämän kollageeniseerumin Lumenelta. Käytän Lumenea säännöllisesti ja suosin sitä esimerkiksi meikeissäni. Olen aiemmin käyttänyt Lumenelta paria hyaluronihapposeerumia, ja olen ollut niihin tyytyväinen. Lisäksi testaan jatkuvasti erilaisia seerumeita, joten olin super innoissani siitä, että sain tämän käsiini. Useat seerumit ovat koostumukseltaan ohuita ja hyvin nestemäisiä, mutta tämä oli paksumpaa geeliä. Tuote oli helppo levittää, ja se tuntui viileältä ja kosteuttavalta. Olen käyttänyt tätä noin viikon aamuin illoin ihonhoitorutiinini yhteydessä, ja olen tykännyt! Lisäksi pullo on kaunis. Ehdotonta plussaa kotimaisuudesta, ihoni on näin talviaikaan todella herkkä, ja tämä tuntui ylelliseltä ja imeytyi nopeasti. Hinta oli kalliimman puoleinen, mutta tämä tuntuu sen arvoiselta. Tämä on ensimmäinen anti-age-tuote, jota olen kokeillut, joten odotan millaisia kiinteyttäviä tuloksia tällä saa pidemmällä aikavälillä
Tuotearvio
Pidän tästä!
Arvostelija:
Pidän tästä kollageeniseerumista todella paljon. Se imeytyy nopeasti ihoon ja tämän seerumin avulla saa kauniin hehkun kasvoille.
Koostumus on geelimäinen. Pidän enemmän geelimäisistä seerumeista, sillä minusta ne levittyvät paljon paremmin.
Tuoksu ei ole voimakas, siitä plussaa.
Toivoisin enemmän kosteutusta, mutta muuten tämä on todella hyvä tuote.
Kirjoita arvostelu
Arvostelun kirjoittaminen vaatii asiakastilin. Ole hyvä ja Kirjaudu sisään tai Luo uusi tili
Ladataan...